• Domů
 • Balíčky
 • Internet
 • Televize
 • Telefon
 • Podpora
 • Kontakt
 • Udržitelnost

  Na našem prostředí nám záleží

  Elektřina z obnovitelných zdrojů

  Věříme ve transformaci energetiky na obnovitelné zdroje. Proto jako dodavatele vybíráme obchodníky, kteří nakupují energii pouze z obnovitelných zdrojů.

  Aktuálně nakupujeme od bezDodavatele.cz.

  V naší kanceláři používáme energii z vlastních solárních panelů a ze sítě odebíráme pouze při nedostatku slunečních paprsků. I tak ale platí to, že je elektřina nakupována výhradně z obnovitelných zdrojů.

  Energii pro naše datacentra zálohujeme pomocí kvalitních baterií, které mají vysokou životnost přesahující 15 let. I takový detail ušetří životní prostředí tím, že se nemusí vyrábět baterie stále dokola.

  Elektromobilita

  V roce 2024 jsme kompletně přešli na eletromobilitu.

  Díky tomu můžeme jezdit k zákazníkům, aniž by jsme tvořili lokální smog či drobné prachové částice z brzd. A to díky rekuperaci energie při brždění.

  Navíc většina energie používaná v našich autech pochází z vlastní výroby ze solárních panelů u naší kanceláře.

  Nákup dodávky Peugeot e-Expert a nabíjecího stojanu byl spolufinancován z Národního plánu obnovy od Národní Rozvojové Banky v programu Záruka elektromobilita.

  Modernizace pro nižší spotřebu energií

  Při výběru technologií dbáme na spotřebu elektrické energie. Proto naše switche, routery, set-top boxy i páteřní prvky patří k tomu nejúspornějšímu co se dá pořídit.

  Tři příklady mluvící za vše:

  U zákazníků jsou routery Cudy WR3000 se spotřebou 4,1W. Starší routery Tp-Link Archer C1200 mají spotřebu 6,2W. To při 1000 zákaznících dělá úsporu 2100W každou hodinu.

  Nebo set-top boxy Homatics Box R Lite 4K mají spotřebu 3,2W. Předchozí set-top boxy Hybroad Z205 měly spotřebu 5,7W. Opět při 1000 set-top boxech je úspora 2500W každou hodinu.

  V části sítě s technologií FTTB používáme switche se spotřebou 11W, nahradili jsme jimi switche se spotřebou 31W. Aktuálně máme na síti takových switchů přibližně 80. To je 1600W ušetřených každou hodinu provozu sítě.

  Celkem tedy 54 312 000 Watthodin ušetřených za rok. V roce 2023 byl emisní faktor 0,37 tuny CO2 na MWh vyrobené elektřiny. Tedy ušetřeno bylo přes 20 tun CO2 za rok.

   

  Mohlo by Vás zajímat

  Kompletní ceník služeb Programové schéma televize Všeobecné obchodní podmínky Specifikace služeb Vzor uživatelské smlouvy